Historia Klubu

25/26.03 i 13.05.2017 -  Warszawska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie

  1. Agnieszka Dziejarska/Zofia Junczewska (UKSB Milenium) – srebrny medal w grze podwójnej młodziczek
  2. Franciszek Juźków/Paulina Trau Van Pong (UKSB Milenium)– brązowy medal w grze mieszanej juniorów młodszych
  3. Bernard Kozicki i Jakub Ryniec – brązowy medal w grze podwójnej młodzików
  4. Witold Kluczny i Agnieszka Dziejarska – brązowy medal w grze mieszanej młodzików

16 i 24.04.2016 -  Warszawska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie

  1. Martyna Żmijewska – brązowy medal w grze pojedynczej juniorek
  2. Agnieszka Dziejarska – brązowy medal w grze pojedynczej młodziczek
  3. Franciszek Juźków – brązowy medal w grze pojedynczej młodzików
  4. Franciszek Juźków i Agnieszka Dziejarska – brązowy medal w grze mieszanej młodzików
  5. Witold Kluczny/Aleksander Dzwonnik (ŚKBad Harcownik)– brązowy medal w grze podwójnej młodzików

18 i 24.04.2015 -  Warszawska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie

  1. Martyna Żmijewska – srebrny medal w grze pojedynczej juniorek
  2. Jan Karolak i Martyna Żmijewska – srebrny medal w grze mieszanej juniorów
  3. Jan Karolak – brązowy medal w grze pojedynczej juniorów
  4. Franciszek Juźków/Łukasz Zwierzchowski (UKSB Milenium Warszawa) – brązowy medal w grze podwójnej młodzików

20-22.06.2014 Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży (Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych) - Sobótka

Martyna Żmijewska, singiel - 9 miejsce

26.04.2014  Warszawska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie

  1. Marcin Ciok i Aleksandra Zwierzchowska (UKSB Milenium W-wa)– brązowy medal w grze mieszanej juniorów
  2. Marcin Ciok srebrny medal w grze pojedynczej juniorów
  3. Martyna Żmijewska i Magdalena Kokoszka  (AZS  WAT W-wa) – złoty medal w grze podwójnej juniorek młodszych
  4. Martyna Żmijewskasrebrny medal w grze pojedynczej juniorek młodszych
  5. Anna Ciok i Aleksandra Rudnickasrebrny medal w grze podwójnej juniorek młodszych
  6. Anna Ciok – brązowy medal w grze pojedynczej Juniorek Młodszych

Luty 2014 Kurs Sędziów Badmintona

W dniach 7-9.02.2014 nasz klub organizuje w Zielonce Kurs Sędziów Badmintona. Do kursu przystępuje 13-tu kandydatów i wszyscy kończą kurs z wynikiem pozytywnym. W tym gronie sędziów znaleźli się też 3 członkowie naszego klubu (Marcin Ciok, Marek Kotuszewski, Marek Skarzyński).


25-26.05/8.06.2013  Warszawska Olimpiada Młodzieży w Badmintonie

  1. Marcin Ciok/Anna Tataj UKSB Milenium (kat. junior) mikst – 1 miejsce
  2. Martyna Żmijewska (kat. junior młodszy) singiel – 2 miejsce
  3. Jan Karolak/Martyna Żmijewska (kat. junior młodszy) mikst – 2 miejsce
  4. Marcin Ciok (kat. junior) singiel – 3 miejsce
  5. Aleksandra Rudnicka/Olga Miksza KS Wesoła (kat. młodzik) debel – 3 miejsce

25.03.2012 - Warszawska Olimpiada Młodzieży

  1. Marcin Ciok (junior) singiel – 3-4 miejsce
  2. Marcin Ciok/Adrianna Tataj UKSB Milenium Warszawa (junior), mikst – 2 miejsce
  3. Milena Suchecka/Martyna Żmijewska (junior młodszy), debel – 2 miejsce
  4. Aleksandra Rudnicka/Urszula Karwowska UKSB Milenium Warszawa (junior młodszy), debel – 3-4 miejsce

16.04.2011 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika, Orneta

Milena Suchecka/Ida Wiśniewska – Żyrardów, debel - 2 miejsce

26-27.03.2011 - Warszawska Olimpiada Młodzieży

  1. Adam Maśnik (kategoria wiekowa - junior), singiel – 3-4 miejsce
  2. Adam Maśnik/Marcin Nowakowski (junior), debel – 2 miejsce
  3. Marcin Ciok/Martyna Żmijewska (junior młodszy), mikst – 2 miejsce
  4. Milena Suchecka (młodzik), singiel – 3-4 miejsce
  5. Milena Suchecka/Aleksandra Rudnicka (młodzik), debel – 2 miejsce 

22-23.05.2010 - Warszawska Olimpiada Młodzieży

  1. Adam Ciok (kategoria wiekowa - junior), singiel – 3-4 miejsce
  2. Adam Maśnik (junior) singiel – 3-4 miejsce
  3. Adam Ciok/Jacek Kołumbajew AZSUW Warszawa (junior), debel – 1 miejsce
  4. Adam Maśnik/ Paula Zaganiacz AZS WAT Warszawa (junior), mikst – 2 miejsce
  5. Marcin Ciok/Jan Karolak (junior młodszy), debel – 3-4 miejsce
  6. Michał Konopczyński (młodzik), singiel – 2 miejsce
  7. Michał Konopczyński/ Konrad Rawski (młodzik), debel - 1 miejsce
  8. Adam Kuta/Maciej Zdunek (młodzik), debel – 3-4 miejsce
  9. Anna Ciok (młodzik), singiel – 3-4 miejsce
  10. Anna Ciok/Aleksandra Tyburczy (młodzik), debel – 3-4 miejsce
  11. Milena Suchecka/Martyna Żmijewska (młodzik), debel – 3-4 miejsce

25.04.2010 - Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika, Warszawa

Anna Ciok/Aleksandra Tyburczy, debel – 3-4 miejsce 

29.05.2009 - Warszawska Olimpiada Młodzieży

  1. Jakub Franke – (junior) singiel – 3-4 miejsce
  2. Adam Ciok/Adam Maśnik – (junior) debel – 3-4 miejsce
  3. Jakub Franke/Piotr Karolak – (junior) debel– 3-4 miejsce
  4. Marcin Ciok – (junior młodszy) singiel – 3-4 miejsce
  5. Anna Ciok/Aleksandra Tyburczy – (młodzik) debel – 3-4 miejsce
  6. Michał Konopczyński/Konrad Rawski – (młodzik) debel – 3-4 miejsce
  7. Adam Kuta – (kategoria dzieci) – singiel – 3-4 miejsc

1.06.2008 - Warszawska Olimpiada Młodzieży

  1. Adam Ciok – (junior młodszy) singiel – 1 miejsce
  2. Piotr Karolak – (junior młodszy) singiel – 2 miejsce
  3. Jakub Franke – (junior młodszy) singiel – 3-4 miejsce
  4. Adam Maśnik – (junior młodszy) singiel – 3-4 miejsce
  5. Adam Ciok/Adam Maśnik – (junior młodszy) debel – 1 miejsce
  6. Jakub Franke/Piotr Karolak – (junior młodszy) debel – 2 miejsce

26.05.2007 - Warszawska Olimpiada Młodzieży

  1. Adam Ciok/Adam Maśnik – kategoria junior młodszy, debel – 2 miejsce
  2. akub Franke/Piotr Karolak – kategoria junior młodszy, debel – 3 miejsce
  3. Piotr Karolak – kategoria junior młodszy, singiel – 3 miejsce
  4. Michał Konopczyński/Bartłomiej Kuta – kategoria młodzik, debel – 3 miejsce

4-6.05.2007 – Głubczyce; Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży/Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych

Adam Ciok/Adam Maśnik – debel – 9 miejsce

20-21.05.2006 – Warszawska Olimpiada Młodzieży

Piotr Karolak/Adam Maśnik – kategoria junior młodszy, debel – 3 miejsce

8.04.2006 – Warszawa; Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

Artur Rawski – singiel - 3 miejsce


16.04.2005 – Orneta; Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików

  1. Jakub Franke/Adam Ciok – debel – 1 miejsce
  2. Piotr Karolak/Adam Maśnik – debel – 2 miejsce
  3. Adam Ciok – 2 miejsce w singlu

24.05.2004 – Indywidualne Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła

Gimnazja:

chłopcy:

    • Krzysztof Rutkowski – 2 miejsce
    • Piotr Rawski – 3 miejsce

Szkoły podstawowe:

Chłopcy – klasy V-VI

    • Jakub Franke – 1 miejsce
    • Adam Maśnik – 2 miejsce
    • Piotr Karolak – 3 miejsce

Dziewczynki – klasy V-VI

    • Kamila Nowak – 2 miejsce

Chłopcy – klasy III-IV

    • Artur Rawski – 1 miejsce

Chłopcy – klasy I-II

    • Olgierd Szczepański – 1 miejsce

Sezon 2003/2004

Po zakończeniu sezonu Jakub Franke jest najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem w kategorii młodzika województwa mazowieckiego na liście klasyfikacyjnej Polskiego Związku Badmintona, a Piotr Rawski i Krzysztof Rutkowski w kategorii juniora młodszego plasuje się na 17-tym miejscu w kraju.

Od roku 2003 do chwili obecnej corocznie odbywają się Drużynowe i Indywidualne Mistrzostwa Dzielnicy Wesoła w Badmintonie.


27 października 2002

Miasto Wesoła zostaje włączone do Warszawy i staje się jedna z 18-tu dzielnic stolicy kraju. Wydarzenie to korzystnie wpływa na rozwój sportu w dzielnicy, a zawodnicy UKS Dwójka Wesoła odnotowują coraz lepsze wyniki sportowe

Sezon 2001/2002

UKS Dwójka Wesoła kończy na miejscu 17-tym z 36 sklasyfikowanych UKS-ów w ogólnopolskiej klasyfikacji UKSów.

W 2001 roku na hali sportowej SP 2 w Wesołej odbyły się Mistrzostwa Powiatu Mińsk Mazowiecki. W zawodach tych zawodnicy UKS Dwójka Wesoła stanęli na podium w następujących kategoriach wiekowych:

Gimnazja:

dziewczynki:

    • Magdalena Olender – 2 miejsce

chłopcy:

    • Wojciech Żbikowski – 3 miejsce

Szkoły podstawowe:

Chłopcy – klasy V-VI

    • Krzysztof Rutkowski – 3 miejsce

Chłopcy – klasy III-IV

    • Karol Czerw – 1 miejsce
    • Tomasz Gąbka – 2 miejsce

Dziewczynki – klasy III-IV

    • Kamila Nowak – 1 miejsce

Chłopcy – klasy I-II

    • Jan Stańczyk – 1 miejsce

Styczeń 2001 roku

14 zawodników klubu (Jan Szczepański, Łukasz Szczepański, Jan Stańczyk, Dagmara Szczepańska, Kamila Nowak, Krzysztof Rutkowski, Agnieszka Krzyszczak, Patrycja Wierzbicka, Martyna Matusiak, Marcin Giedyk, Wojciech Żbikowski, Wojciech Dudziak, Magda Olender, Robert Janecki) wraz z 2 opiekunami (Andrzej Janecki – trener i Radosław Janecki – asystent trenera) wyjeżdżają do Białegostoku na pierwszy zgrupowanie szkoleniowe zorganizowane przez własny klub

Lipiec 1999

Zawodnicy klubu: Robert Janecki i Cezary Gutowski wyjeżdżają na swój pierwszy obóz sportowy organizowany przez dwa kluby Mazowsza: UKS Victor Stara Miłosna i Harcownik Warszawa.

Lata 1996-2002

W latach 1996-2002 badmintonowy klub działa wyłącznie w oparciu o składki klubowe, pomoc finansową i organizacyjną rodziców dzieci trenujących w klubie, oraz sporadyczną pomoc finansową władz miasta Wesoła. Ze względu na ograniczone środki finansowe zawodnicy startują wyłącznie w warszawskich turniejach wojewódzkich i krajowych, oraz uczestniczą w cyklu krajowych turniejów organizowanych przez Polski Związek Badmintona wyłącznie dla uczniowskich klubów sportowych.

Decyzją z dnia 12.02.1996 klub zostaje wpisany do rejestru stowarzyszeń kultury fizycznej i ich związków Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Wojewódzkiego w Warszawie pod numerem 471, jako stowarzyszenie o nazwie: Uczniowski Klub Sportowy „Dwójka” z siedziba w Wesołej.

Od lutego tegoż roku młodzież Wesołej zaczyna pierwsze treningi badmintonowe.

W maju 1994 Prezes Urzędu Kultury Fizycznej i Turystyki Stanisław Stefan Paszczyk i Minister Edukacji Narodowej Aleksander Łuczak skierowali do dyrektorów szkół, nauczycieli, rodziców i uczniów pisma, w których zachęcali do zakładania Uczniowskich Klubów Sportowych (UKS). Prosta procedura założenia klubu uczniowskiego spowodowała, że ta cenna inicjatywa spotkała się z dużym zainteresowaniem szkół z całej Polski. Już w 1994 roku powstało kilkaset takich klubów. W 1995 roku zostaje zakończona budowa wielofunkcyjnej hali sportowej przy Szkole Podstawowej Nr 2 w Wesołej na osiedlu Zielona. Te dwa fakty spowodowały, że w styczniu 1996 z inicjatywy Andrzeja Janeckiego mieszkańca os. Zielonej, wielkiego pasjonata badmintona (trenera i sędziego tej dyscypliny) i nauczyciela wychowania fizycznego SP Nr 2 Bożeny Borys, oraz dzięki przychylności Dyrektora Szkoły Elżbiety Guzek odbyło się zebranie założycielskie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka”.

Additional information