Aktualności

Dwa turnieje badmintona w 1 dzień

Ania Ciok 2 razy na podium

25 kwietnia 2010 w Warszawie na Ursynowie rozegrano 2 turnieje w 1 dzień. Sala na Ursynowie jest bardzo dobrze znana badmintonistom z całej Polski. W hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 330 na ul. Mandarynki od wielu lat kilka razy w roku odbywają się ogólnopolskie turnieje badmintona dla młodzików i juniorów młodszych. Organizacją zawodów zajmuje się od lat zasłużony działacz Środowiskowego Klubu Badmintona HARCOWNIK i Mazowieckiego Okręgowego Związku Badmintona p. Marek Czapliński. W niedzielę 25 kwietnia właśnie na Mandarynki do południa odbył się wojewódzki turniej będący eliminacjami do Mistrzostw Polski Młodzików 2010, a po jego zakończeniu Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (MMM) 2010 będące zawodami „Systemu Sportu Młodzieżowego” Ministerstwa Sportu i Rekreacji.

 

W eliminacjach IMP Młodzika rywalizację w grze pojedynczej młodziczek wygrała ANNA CIOK zawodniczka UKS DWÓJKA Wesoła uczennica 6 klasy SP172 w Zielonej i za 3 tygodnie 14 maja wystartuje ona na mistrzostwach Polski w Suchedniowie.

 

Drugi turniej, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików, organizowany dla województw Mazowieckiego i Mazursko-Warmińskiego zgromadził na starcie 21 dziewcząt i 41 chłopców z 15 klubów. Wzmagania zawodników trwały przez wiele godzin. Turniej zakończył się dekoracjami medalistów dopiero około godziny 21-szej. I tu po raz drugi Ania Ciok stanęła na podium zajmując w deblu miejsce trzecie grając w parze z OLĄ TYBURCZY swoją koleżanką klubową i szkolną. Obie dziewczyny swoja przygodę z badmintonem w UKS DWÓJKA Wesoła zaczęły dopiero półtora roku temu. Zajęcie trzeciego miejsca w gronie zawodniczek najczęściej ze znacznie dłuższym stażem świadczy o ich talencie popartym sumienną pracą na treningach.

Poniżej klubowe podsumowanie wyników indywidualnych ze wszystkich pięciu konkurencji (singiel młodziczek, singiel młodzików, debel młodziczek, debel młodzików i mikst):

Zajęte miejsce

Nazwa klubu

1

AZSWAT Warszawa

2

UKSB Milenium Warszawa

3

MUKBMDK Płock

4

KS Hubertus Zalesie Górne

5

UKS Jedynka Ruciane-Nida

6

UKS 70 Płock

7

LKS Naprzód Zielonki

8

UKS DWÓJKA Wesoła

9

KS Wesoła

10

MKS Garwolin

11

KKS Warmia Olsztyn

12

SLKS Tramp Orneta

13

Koliber Żyrardów

14

ŚKB Harcownik Warszawa

15

UTS Akro-Bad Warszawa

Więcej zdjęć zobaczysz w galerii Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzika i eliminacja do Indywidualnych Mistrzostw Polski Młodzików – Warszawa

Anna Janecka – Prezes UKS Dwójka Wesoła

Additional information