Aktualności

Badmintoniści zmienili dyscyplinę

Badmintoniści UKS Dwójka Wesoła na jeden dzień zmienili dyscyplinę sportu i 4 października wystartowali w biegu „BIEGNIJ WARSZAWO 2009” rozgrywanym na ulicach centrum stolicy. W biegu startowało ok.12 tys zawodników. Klub badmintonowy z Zielonej reprezentowali juniorzy (rocznik 1992): Jakub Franke, Piotr Karolak i Adam Maśnik, a razem z nimi pobiegł również trener Andrzej Janecki (ur. 1947). Na starcie zabrakło najlepszego zawodnika klubu Adama Cioka, którego wykluczyła grypa.

 

Dla całej czwórki udział w biegu na dychę, to już tradycja. Wszyscy startowali w biegu HUMAN RACE przed rokiem i dwa lata temu, corocznie poprawiając swoje wyniki. W tym roku badmintoniści uzyskali następujące czasy: Jakub Franke 45 min 11 sec, Piotr Karolak 50 min 56 sec, Adam Maśnik i Andrzej Janecki obaj 59 min 18 sec. Należy dodać, że Adam Maśnik zdecydował się towarzyszyć swojemu trenerowi przez cała trasę rezygnując tym samym z uzyskania znacznie lepszego czasu. Pokazał tym samym, że nie najważniejszy jest czas uzyskany na trasie, lecz wspaniała atmosfera podczas biegu, ukończenie 10 km trasy i zdrowie, jakie daje bieganie.

Na zdjęciu szczęśliwi zawodnicy po ukończeniu biegu. Od lewej: Adam Maśnik, Andrzej Janecki, Jakub Franke i Piotr Karolak.

Więcej zdjęć zobaczysz w galerii Biegnij Warszawo

Additional information