Aktualności

Warszawska Olimpiada Młodzieży 2015

W dniach  18 i 26 kwietnia 2015 w hali sportowej Gimnazjum nr 27 na Gocławiu rozegrano turnieje w ramach Warszawskiej Olimpiady Młodzieży (WOM) w Badmintonie. Turniej rozegrano w pięciu kategoriach wiekowych: junior, junior młodszy, młodzik, młodzik młodszy, żak. Trzy najstarsze grupy wiekowe walczyły we wszystkich konkurencjach: singiel chłopców, singiel dziewcząt, debel chłopców, debel dziewcząt, gra mieszana, natomiast pozostałe dwie to jest młodzicy młodsi  i żaki tylko w grach pojedynczych. W zawodach wystartowało 7 warszawskich klubów badmintonowych w tym 2 z naszej dzielnicy Wesoła: MUKS Victor i UKS Dwójka.

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dwójka”działającego już od 19 lat w Zielonej przy Zespole Szkół nr 94, zdobyli podobnie jak w zeszłym roku 5 medali.

Medalistami zostali: Martyna Żmijewska (2 medale) w singlu i mikście, Jan Karolak 2 (medale) w singlu i mikście, oraz Franciszek Jóźków w deblu grając w parze z Łukaszem Zwierzchowskim z UKSB Milenium. Na wyróżnienie zasługuje postawa naszego najmłodszego wiekiem (2006 r) i stażem (trenujący od 2 miesięcy) zawodnika Aleksander Styś, który w kategorii żaków (2004 r i młodsi) mimo swojego krótkiego okresu szkolenia wygrał jeden mecz dzięki swojej ogromnej determinacji do walki.

Additional information