Aktualności

IV Ogólnopolski Turniej Badmintona z zawodnikami z Białorusi

W sobotę 30 września 2017 r. w hali sportowej Zespołu Szkół nr 94 w Zielonej rozegrano Ogólnopolski Turniej Badmintona Juniorów Młodszych rozgrywanych w ramach współzawodnictwa sportowego Polskiego Związku Badmintona, a organizowany przez nasz klub. W turnieju o Puchar Burmistrza Dzielnicy Wesoła m. st. Warszawy wzięli udział zawodnicy z trzynastu polskich klubów badmintonowych: ABRM Warszawa, Akademia Sportu Wrocław, AZSWAT Warszawa, KS Masovia Płock, MKS Spartakus Niepołomice, MKS Ząbki, UKS Iskra Sarbice, UKS Korona Pabianice, UKS Morawica, UKS Tęcza Zagnańsk, UKS Milenium Warszawa, UKS Akro-Bad Warszawa, WWL Badminton Club Marki i klubu gospodarzy – UKS Dwójka Wesoła.

Nasz klub reprezentowali: Agnieszka Dziejarska, która zajęła 5 miejsce w grze pojedynczej dziewcząt i Witold Kluczny. Na liście rankingowej Polskiego Związku Badmintona Agnieszka pnie się do góry i aktualnie zajmuje 24 miejsce w grze pojedynczej. Ozdobą turnieju byli zawodnicy z Białorusi: Anastasiya Komich (złoty medal w singlu i w deblu), Maksim Ovchinnnikov i Uliana Volskaya (złoty medal w deblu i brązowy w singlu), którzy od tego roku trenują w silnym warszawskim klubie prowadzonym przez wielokrotnego medalistę Mistrzostw Europy i pięciokrotnego olimpijczyka Roberta Mateusiaka.

Additional information